• מוריה

פרשת השבוע

פרשת השבוע

תרבות המערב, השבוע "זכינו" לראות את המפגש בין 2 המתחרים על הכתר אצל ידידתנו ארצות הברית. ראינו דו שיח שהיה מבייש ילדים בגן חובה. טראמפ בבריונות יהירה של אדם שלא מסוגל להקשיב ורק רוצה להביע את דעתו. וביידן לא מצליח לענות על השאלות בכלל והכל שם היה בלגאן וחוסר כבוד. בשלב זה לא נותר לנו שאין לנו להישען אלא על עצמנו. אנחנו מושפעים ביום יום מאוד מהתרבות הרגשית הזאת ואנחנו חייבים להסתכל על זה כראי. העם היהודי שאמור להיות אור לגויים. אנחנו בימים אלו רואים הרבה האשמות בין המון פלגים בעם.אז מה עושים עם כל זה?

ראשית, כל פעם שאנחנו בסיטואציה של לגעור על המציאות סביבנו ולגעור באחר להוסיף חמלה.

לחמול על המציאות שלנו ועל הילד שבנו. שאנחנו רגילים כל כך לרוץ במסלול הרגשות ולא זוכרים מה זה שהלב פשוט רגוע. שנית, לנשום מהאף ללמטה של לבטן עמוק ולהוציא לאט בשחרור. לזרוק איזה מחשבה טובה על מישהו ולהבין שזה המציאות בעולם הזה את זה למדנו מחכם מנחם.

שנזכה לשבת בסוכה של אברהם אבינו, שנזכה להכניס אורחים בלבבנו, לקבל את אחינו (בעיקר בימי הקורונה שבעייתי במובן הגשמי) ושכולם יהיו חביבים בעיני כולם. שנזכה לשפע ולגאולה שלמה בע"ה.

משתדלים בכל הלב לאהוב מכל הלב, מוריה סוכות שמח לכל עם ישראל בארץ ובחוץ לארץ.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

דבר תורה לפרשת לך לך - בפרשת לך לך התורה מתחילה לספר לנו על אברהם אבינו על הנסיונות שהיו לו על חייו,אבל בדרך כלל שהתורה מתחילה לספר על צדיק היא מספר על מעשיו הטובים והמידות הטובות שלו ואצל אברהם כלום

מחילת אדם לחברו! ביום הכיפורים אנו עסוקים בבקשה שה' יסלח לנו על העוונות שעשינו במהלך השנה, אבל יש משהו שמעכב את הכפרה שאפילו יום הכיפורים (היום הכי קדוש לעם ישראל) לא מכפר! וזה עבירות שבין אדם לחברו ש